Produkcja części samochodowych w Meyle

Niewielu z posiadaczy samochodów wie, że proces produkcji części nie jest sprawa prostą i tanią. Dotyczy to szczególnie wyrobów firmy Meyle.

Trudno powiedzieć o częściach konkurencyjnych firm dostępnych na rynku, że są projektowane i wykonywane zgodnie z najwyższymi standardami. Inżynierowie w MEYLE przy projektowaniu części zawsze biorą pod uwagę cały system, włącznie z komponentami sąsiadującymi. Inżynierowie koncernu Meyle posiadają niezbędne kompetencje do samodzielnego projektowania, a także produkowania części, dzięki czemu nie muszą kupować ich na rynku OE. Podczas gdy części OE często po wprowadzeniu na rynek są często poprawiane, Meyle daje sobie czas przy projektowaniu wytwarzanych przez siebie części, tak by w momencie rozpoczęcia dystrybucji do rąk klientów trafiał produkt najwyższej jakości. Dbają o najwyższe standardy jakości podczas całego procesu produkcyjnego, począwszy od projektu a na finalnym produkcie kończąc.

Najważniejszą sprawą dla Meyle jest bezpieczeństwo użytkowników pojazdów i w tej kwestii Meyle nie idzie na kompromisy. Zalecają, aby wymieniać tuleje parami na pełnej osi, by nie osłabić dynamiki jazdy, w przeciwnym razie bezpieczeństwo i komfort jazdy nie są gwarantowane. Wymienianie tulei tylko na jednej osi stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. W niekorzystnych warunkach skomplikowane hydrauliczne tuleje zawieszenia są bardziej wrażliwe i narażone na przedwczesne zużycie. Dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, jako jedna z niewielu firm na rynku, Meyle poddaje swoje tuleje „kalibracji” co ma wpływ na przedłużenie ich trwałości. Tuleje gumowe są przystosowane do większych obciążeń, a tym samym są bardziej wytrzymałe. Jednak żywotność i funkcja części jest zawsze uzależniona od warunków drogowych i stylu jazdy.
Obecnie wielu producentów OE powraca do solidnej tulei gumowej (np. Audi A4/A6, Volvo V70, Volkswagen Golf, itp.). Firma Meyle często wprowadza na rynek nowe tuleje gumowe a w ślad za nami idę inny producenci, co świadczy o tym, że ich analizy wyprzedzają konkurencję. Posiadają własne, sprawdzone patenty na design tulei gumowych, przy produkcji których wykorzystują wiele innowacyjnych technologii.