Kupowanie używanych części elektronicznych do samochodów

części do aut

Skuszony atrakcyjną ceną oferowanych podzespołów, często przeciętny posiadacz auta stawia sobie pytanie, czy warto kupować używane części elektroniczne lub elektryczne?

Używane elektroniczne części samochodowe najczęściej pochodzą z giełd lub portali aukcyjnych. Popyt na nie jest duży, bo nie kosztują wiele. Nowe radio do VW Golfa V to wydatek 3000 zł, licznik 2500 zł, jeśli zaś kupisz używane zapłacisz, odpowiednio, 200 i 250 zł. Nowy sterownik (komputer) silnika do Vectry C kosztuje 6 tys. zł, a używany – 200-300 zł.

części do autJednak zanim zamontujesz w swoim samochodzie używaną elektronikę, ustal (z pomocą elektromechanika) numer nadwozia pojazdu, z którego ona pochodzi (jest zapisany w pamięci urządzenia). Na policji dowiesz się, czy auto o takim numerze VIN nie zostało wcześniej skradzione.

Taka weryfikacja leży w interesie każdego kupującego. Jeśli zgłosisz się na policję sam z kradzioną częścią, będziesz musiał ją oddać i wskazać osobę, która Ci ją sprzedała. W innym razie zostaniesz uznany za pasera, a za to grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i przepadek mienia.